Smeden, Selfie Spots & Shoppen
Nacht van het Zilver
Op 9 december 2023 is het weer de Nacht van het Zilver in Schoonhoven! De Zilverstad tovert zich weer om in een sprookjesachtig winter wonderland.
Ook in het Zilvermuseum is er van alles te doen & beleven. Kom alvast in de kerstsferen door te shoppen en maak speciale winter/silver foto’s bij onze Selfie Spots. Ontdek het vakmanschap van dichtbij en ontmoet de smeden in onze Zilversmederij!
Bezoek voor slechts 7,50 het Zilvermuseum tijdens de Nacht van het Zilver. Of gebruik je museumkaart of Vriendenloterijkaart.



Poseer en fotografeer!
Silver Selfie Spots
Speciaal voor de Zilvernacht zijn er in het museum verschillende Selfie Spots gemaakt waar je de leukste kerstfoto’s kan maken. Van kersttaferelen tot zilveren glitter en glamour, met deze foto’s maak je een leuke kerst of nieuwjaarswens voor je vrienden en familie. Er is op sommige plekken ook een assistent fotograaf aanwezig om te tips te geven hoe je er het beste op staat.
In de smederij...
Ontdek het van dichtbij
In de Zilverlounge vind je de studenten van de Vakschool Schoonhoven die hun kennis demonstreren. Denk je na over de opleiding? Dan kun je al je vragen stellen. Laatste kans: bewonder de meesterstukken en miniaturen van de eindexamen studenten die hier geëxposeerd staan, want 11 december komt er een nieuwe expositie beneden.
In de Zilversmederij is het gezellig druk en kun je unieke cadeaus kopen. Elke smid heeft immers een eigen stijl! Ook voor een wens op maat ben je hier aan het goede adres.





Gratis kunsttijdschrift cadeau
Shop till you drop!
In de museumwinkel vind je leuke cadeautjes voor kinderen en volwassen. Of het nu voor de kerst is of alvast voor een verjaardag of speciale gelegenheid. De ovale Möbiushanger is in de aanbieding en ook de driepits kandelaar van Zilverstad. Iedereen die iets koopt krijgt er gratis een kunsttijdschrift bij, zolang de voorraad strekt!
Helene Kröller-Müller & Tin Ten Toon
Tijdelijke exposities
De Zilvernacht is natuurlijk het moment om de Wereld van Zilver te ontdekken! Ken jij al het zilver dat Berlage en Van de Velde hebben ontworpen voor de beroemde familie Kröller-Müller? In de tentoonstelling ‘Aan tafel met Helene Kröller-Müller’ tonen we deze unieke items. Tin stond vroeger ook wel bekend als zilver voor de armelui, maar was dat ook zo? In de expositie ‘Tin Ten Toon‘ wordt je verrast door de veelzijdigheid van tin, van bodemvondsten tot hedendaagse kunst.


