Met Indonesische gerechten, volksverhalen en zilver
Verhalen Buffet
De Verhalencompagnie en het Nederlands Zilvermuseum combineren Wereldverteldag en de actuele tentoonstelling Refleksi-Refleksi met zilveren voorwerpen die de 400 jaar gedeelde geschiedenis tussen Indonesië en Nederland weerspiegelen. Deze twee gecombineerd levert de ingrediënten voor een arrangement met Indonesisch verhalenbuffet en een zilveren touch op 22 maart 2025 vanaf 11.30 uur.
Reserveren kan t/m 14 maart 2025 via onze webshop.
Op het menu
Indonesische volksverhalen
Indonesië is een lappendeken van culturen en dat levert spannende volksverhalen, mythen, legenden en sprookjes op. De meeste zijn van generatie op generatie doorverteld. Professioneel verhalenverteller Gerda Hoogendijk heeft uit dat enorme aanbod drie verhalen uitgekozen. Over het pientere dwerghertje Kantjil dat zijn rivalen altijd te slim af is. Over de magische kracht van gebakken lucht en tenslotte een Javaanse sage over een ijdele en op sieraden verzotte prinses. De eerste twee verhalen worden voorafgaand aan het begin van het buffet verteld. De derde aan het einde.
Verhalenverteller
Gerda Hoogendijk
Gerda vertelt sinds 13 jaar, op een bevlogen wijze, verhalen uit alle windstreken. Ze weet de luisteraar te boeien door haar oprechte inleving in de personages, haar expressieve vertelstijl, haar afwisseling in humor en ernst, felheid en ingetogenheid. Daarnaast organiseert en coördineert Gerda sinds de oprichting van de stichting evenementen voor de Verhalencompagnie.
Tentoonstelling
Refleksi-Refleksi
Refleksi-Refleksi is Indonesisch voor bespiegelingen: een overdenking over een bepaald onderwerp, vanuit enkele of meerdere perspectieven. In deze expositie vertellen zilveren voorwerpen verhalen over de relatie tussen Indonesië en Nederland, van de eerste handelscontacten tot aan de eerste jaren van de Indonesische republiek. Het is een gedeelde geschiedenis waarin culturen elkaar hebben beïnvloed op gebied van taal, eten, architectuur en gewoonten.
Programma
Indonesisch buffet
Je bent vanaf 11.30 uur welkom in het museumcafé. Er staat dan een drankje voor je klaar. Om 12.00 uur wordt het Verhalenbuffet geopend met heerlijke Indonesische gerechten, warm en koud, ook geschikt voor vegetariërs. Je kunt naar eigen smaak opscheppen. De drankjes zijn voor eigen rekening.
Datum: zaterdag 22 maart
Inloop: vanaf 11.30 uur
Aanvang: 12.00 uur
Prijs: € 50,- exclusief entree, inclusief welkomstdrankje en koffie/thee na.
Ben je niet in het bezit van een museumkaart of Vriendenloterij VIP-kaart, dan is de prijs € 63,50.
Reserveren t/m 14 maart 2025: klik hier
Locatie: Zilvermuseum, Kazerneplein 4, Schoonhoven
Parkeren: Doelenplein (gratis)